foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

2. ROČNÍK

 

ROČNÍK SOUTĚŽE AR JUNIOR 2OOO

 

Ve dnech 22. - 23. února 2001 se konal druhý ročník soutěže aranžérů. Místem konání bylo opět SOU Frýdek – Místek, tř. T. G. Masaryka 451. Soutěže se zúčastnilo téměř 100 žáků z 12 škol z celé ČR. Ubytování žáků i doprovodu bylo opět zajištěno na internátě školy a stravování probíhalo v jídelně SOU. Porota, složená vždy z jednoho zástupce školy měla velmi těžkou úlohu ohodnotit nápaditost a kvalitu provedení všech prací v těchto kategoriích: 

  • Kategorie I – aranžování výkladní skříně

  • Kategorie II – reklamní panel

  • Kategorie III – maketa výkladní skříně

  • Kategorie IV – návrh plakátu

  • Kategorie V – počítačová grafika

Úroveň všech prací byla oproti prvnímu ročníku výrazně vyšší. Nejúspěšnější první tři místa byla ohodnocena diplomy a věcnými dary, které věnovali sponzoři soutěže. Sponzory byly především reklamní firmy, ve kterých žáci vykonávají odborný výcvik. Konečné výsledkové listiny spolu s hodnotící zprávou byly zaslány všem zúčastněným školám po skončení soutěže. 

Součástí soutěže byl i seminář, věnovaný problematice výuky učebního oboru aranžér. Zástupci škol konstatovali potřebu znovu inovovat učební osnovy, zejména předmětu informační technologie. Dále se zúčastnění shodli na nedostatku vhodných učebnic pro výuku odborných předmětů. 

Zájem o konání dalšího ročníku aranžérské soutěže projevilo hned několik škol, pořádající školou se stalo SOU Strakonice, Zvolenská 934.

 

zdroj: článek SOU FRÝDEK –  MÍSTEK, Tř. T.  G. MASARYKA 451

Administrátor webu

email:jirovsky@sso.cz

 

© 2015 Sdružení aranžérů České Republiky